Strona archiwalna.
Aktualna wersja strony znajduje się pod adresem:
km.ujk.edu.pl

WYBORY Uchwała Okręgowej Komisji Wyborczej z  dnia 27 lutego 2020Wręczenie stypendiów i koncert noworoczny 2020-01-30
-->szczegóły

UJK dla Hani 2020-01-28
-->szczegóły

3 lipca 2019 Koncert Dyplomowy


1 lipca 2019 Koncert Dyplomowy


25 czerwca 2019 r, godz. 11.00, WDK,  Spektakl Dyplomowy


25 czerwca 2019 r, godz. 9.00, WDK,  Bajka Muzyczna "Smartfonella"


24 czerwca 2019 r. Koncert dyplomowy


19 czerwca 2019 r, godz. 17.00, Szklany Dom w Ciekotach,  Bajka Muzyczna "Smartfonella"1 czerwca 2019 r. w Muzeum Narodowym odbył się koncert fortepianowy studentów z Chin i Ukrainy, którzy studiują w Instytucie Edukacji Muzycznej UJK.
--> więcej

23 maja 2019 r. w trakcie Międzynarodowej Konferencji Naukowej wystąpił chór Instytutu Edukacji Muzycznej UJK.

23 maja

Artystyczny czwartek 9 maja 2019

Sześć godzin obcowania z muzyką klasyczną, malarstwem i rzeźbą.Studenci z Chin w Kielcach i ... ich niezwykłe przygody
W Instytucie Edukacji Muzycznej UJK studiuje 10 studentów z Chin. Wkrótce zaprezentują się na koncercie w Pałacu Biskupów.
--> więcej

Najlepsi wśród chórmistrzów  5-6 maja 2019

Na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego zakończyły się Konfrontacje Młodych Chórmistrzów - konkurs dyrygencki odbywający się cyklicznie w ramach Uniwersyteckiego Forum Dyrygentów.
3.05.2019 Koncert we lwowskiej katedrze na odrestaurowanych organach
--> więcej--> program

Serdecznie zapraszamy na koncert studentów Instytutu Edukacji Muzycznej UJK, który odbędzie się w ramach VI Festiwalu Teatrów Studenckich START w dniu 4.04.2019
--> szczegóły
-> galeria

Instytut Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach organizuje w dniach 6-7 maja 2019 konkurs „Konfrontacje Młodych Chórmistrzów
--> więcej
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Konteksty kultury i edukacji  muzycznej. Tradycja – współczesność, która odbędzie się w dniach 14-15 listopada w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku koło Chęcin. Ma ona na celu przedstawienie i omówienie aktualnych badań dotyczących kierunków zmian w rozwoju kultury i edukacji muzycznej w Polsce, na tle tendencji europejskich i światowych. Swój udział zapowiedzieli naukowcy, artyści, pedagodzy i animatorzy muzyczni z takich krajów, jak: Łotwa, Ukraina, Włochy, Szwecja, Węgry, Korea Południowa oraz różnych ośrodków akademickich w Polsce, dla których edukacja estetyczna stanowi istotny obszar poszukiwań empirycznych i przedmiot troski o kształt dziedzictwa kulturowego. Poddanie szerokiej dyskusji roli i znaczenia sztuki muzycznej w cyklu kształcenia dzieci, młodzieży, dorosłych oraz kształtowaniu ich świadomości estetycznej i tożsamości kulturowej pozwoli na ustalenie nowych perspektyw i rozwiązań w tym zakresie. Relacja twórca - dzieło – odbiorca ulegała różnym przemianom na przestrzeni wieków, a w wyniku przeobrażeń cywilizacyjnych weszła również w inny wymiar - cyberprzestrzeni. 

-->Program konferencji           -->plakat
-->International conference program
--> galeria


Bajka muzyczna pt. LEGENDY ŚWIĘTOKRZYSKIE, która została wystawiona w Filharmonii Świętokrzyskiej w dniu 03. 06. 2018r.

Sylwia Sławińska - reżyseria

Hubert Stachura – choreografia

Gabriel Kowalczyk – kierownictwo muzyczne

Hanna Zapała, Hubert Drążek, Magdalena Cabaj, Joanna Cheda - scenariusz

Gabriel Kowalczyk – muzyka

Malwina Ozimska, Monika Zychowicz – teksty piosenek

Joanna Sztejnbis-Zdyb – koordynacja


Bajka jest współczesną adaptacją legend świętokrzyskich. Młodzi artyści zabiorą publiczność w podróż wypełnioną tańcem, śpiewem i magią. Zapraszamy na ciekawą przygodę pełną śmiechu i  grozy.
--> film  --> galeria

Serdecznie zapraszamy 15.03.2018 o godz. 12:30 na POPIS STUDENTÓW. Wykonawcami będą instrumentaliści i wokaliści. Koncert odbędzie sie w Sali Kameralnej Naszego Instytutu

Serdecznie zapraszamy na POPIS STUDENTÓW Instytutu Edukacji muzycznej. Wystąpią instrumentaliści oraz wokaliści. Popis odbędzie się 8 marca o godz. 12.00 w Sali Kameralnej naszego Instytutu, ul. Mickiewicza 3

"Sprzedana narzeczona" Bedřicha Smetany z udziałem Studentów Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w KielcachStudenci chóru Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego pod dyrekcją Teresy Romańskiej przygotowują się do premiery „Sprzedanej narzeczonej”,  jednej z najpopularniejszych oper twórcy czeskiego romantyzmu – Bedřicha Smetany (1824-1884). – To dla naszego chóru duża sprawa. Oprócz śpiewu, mamy także do czynienia z ruchem scenicznym, co daje okazję do pokazania talentów aktorskich – mówi Teresa Romańska. Czasem talentów osobliwych, bo jedna ze scen opery rozgrywa się w … czeskiej piwiarni. Nie tylko nasi chórzyści są zaangażowani w sztukę. Libretto z języka czeskiego na polski przetłumaczył student pedagogiki UJK, Krystian Łata.
Solistami będą studenci warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Towarzyszyć im będzie orkiestra symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Janusza Przybylskiego  i zespół taneczny Chopin University Dance Company. Reżyserem przedstawienia jest Jitka Stokalska.
Premiera sztuki w piątek, 23 lutego 2018

25 stycznia 2018
Koncert Noworoczny i wręczenie stypendiów ministra.

--> galeria

Chór Instytutu Edukacji Muzycznej UJK wystąpił na deskach Filharmonii w Winnicy z koncertem kolęd w języku polskim i ukraińskim.

Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej, Wojciecha Mrozowskiego. W koncercie wzięło udział 41 studentów. Chór wystąpił pod batutą dr. hab. Janusza Króla, prof. UJK. W dwóch utworach w roli dyrygentów można było zobaczyć studentów Instytutu Edukacji Muzycznej, Askaniusza Garlickiego i Magdalenę Cabaj, a solistkami były: Agata Kołodziej, Maja Wojtaszek, Magdalena Cabaj.

--> galeria


WIELKI SUKCES STUDENTÓW INSTYTUTU EDUKACJI MUZYCZNEJ UJK!!!

Pięć stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne!

Stypendia otrzymali:
Daria Kierońska
Magdalena Chołuj
Paulina Tarasińska
Katarzyna Stanek
Arkadiusz Solarz

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
-> więcej

Jest taki dzień … w Areszcie Śledczym

Koncert kolęd 12 grudnia 2017 w wykonaniu studentów UJK, głównie z  Instytutu Edukacji Muzycznej w Areszcie Śledczym na kieleckich Piaskach.
-> galeria

Dnia 5 grudnia 2017 studenci Instytutu Edukacji Muzycznej wzięli udział w przedstawieniu historycznym „Wódz” przygotowanym z okazji 150 rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.
-> galeria

W dniach 23-24 października 2017r.  odbędzie się  Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Artystyczna: CHÓRMISTRZ, DYRYGENT, PEDAGOG – KREATOR BRZMIENIA ZESPOŁU CHÓRALNEGO.

Organizatorem jest Instytut Edukacji Muzycznej Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego UJK. Konferencja zawierać będzie część teoretyczną i warsztatową. Studenci Instytutu wysłuchają interesujących wykładów z zakresu m. in.: psychofizjologii śpiewu, technik dyrygenckich w kontekście pracy z zespołami chóralnymi, pracy nad emisją głosu w różnych grupach wiekowych i wielu pokrewnych zagadnień. Wśród prelegentów znajdziemy przedstawicieli takich uczelni akademickich jak: UMCS w Lublinie, Akademia Muzyczna we Wrocławiu, Uniwersytet Rzeszowski czy Muzyczny Fryderyka Chopina.
Bardzo ważnym elementem konferencji będą warsztaty wokalne, w których udział weźmie zarówno młodzież studencka jak  i  śpiewająca w zespołach wokalnych i chóralnych Szkoły Muzycznej II st. Konferencję zakończy KONCERT finalizujący pracę warsztatową, ktory odbędzie się 24 października 2017 o godz. 17.00 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, ul. Wojewódzka 12.  Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy

W dniu 29 czerwca 2017, godz. 10.00 do AULI CEARTU ul. Krakowska 11 odbył się  KONCERT DYPLOMOWY studentów II roku II stopnia Instytutu Edukacji Muzycznej UJK, Specjalność: Prowadzenie Zespołów Muzycznych
--> galeria

ZAPRASZAMY NA MUSICAL PT. STUDENCKIE LOVE STORY W WYKONANIU DYPLOMANTÓW INSTYTUTU EDUKACJI MUZYCZNEJ UJK, SPECJALNOŚĆ - ŚPIEW ESTRADOWY
Przygotowanie i reżyseria – dr hab. prof. UJK -  MONIKA KOLASA-HLADIKOVA
Choreografia – mgr HUBERT STACHURA
Aranżacja i fortepian – PIOTR SITKOWSKI
Gitara - SEBASTIAN KALWAT

23 czerwca 2017, o godz. 19.30 w w Parku Miejskim - Muszla Koncertowa

Zdjęcia pochodzą ze studyjnej pracy nad nagraniem pieśni gospel, które na żywo będzie można usłyszeć już 17 czerwca 2017 w Amfiteatrze Kadzielnia podczas koncertu "Alleluja czyli Happy Day 2". Chór Instytutu Edukacji Muzycznej wykona utwór Joyful, joyful z naszymi charyzmatycznymi solistkami Darią Kierońską i Weroniką Stachurą, jak również towarzyszyć będzie Mietkowi Szcześniakowi w piosence „You Raise Me Up''
Chór pracuje pod kierunkiem dr hab. Ewy Robak

Serdecznie zapraszamy na KONCERT ORGANOWY DR HAB. KAROLA GOŁĘBIOWSKIEGO I JEGO STUDENTÓW, który odbędzie się 10 czerwca 2017r o godz. 18:30 w Kościele Świętego Józefa Robotnika, ul. Turystyczna 3 w Kielcach.
Występują: Karol Gołębiowski oraz  Piotr Kosałka, Paweł Kupis, Mateusz Kwiecień, Wojciech Lisowicz, Janusz Marszałek, Anna Parkita, Tatiana Sokołowska,  Radosław Suliga, Wojciech Wieloch, Piotr Ziołowicz.

28 kwietnia 2017 o godz. 19:00 zapraszamy do Sanktuarium Św Józefa w Kielcach, ul. Turystyczna 3 na Koncert Wielkanocny "MOJE ZBAWIENIE" opowiadający historię Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa z perspektywy odkupionej duszy.
Wykonanie: Chór Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach, Kwartet Smyczkowy, Orkiestra Dęta w skład której wchodzą członkowie Orkiestry Dętej ZPSM w Kielcach, Kieleckiej Orkiestry Rozrywkowej, Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Morawicy, Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Krasocin, Orkiestry Dętej w Daleszycach, Kwartetu smyczkowego "Giocoso", Zespołu Pieśni i Tańca "Morawica", Studium instrumentów etnicznych.
Soliści: Emilia Orkisz, Magdalena Chołuj, Klaudia Mroczek, Marcelina Bidzińska, Karol Karpeta.
Lektor: Patryk Celebański.
Opracowania i dyrygentura: Arkadiusz Kasperek.
Wstęp Wolny. (inicjatywa studenta IEM UJK, w którym udział biorą studenci oraz absolwenci naszego instytutu)
--> galeria

Serdecznie zapraszamy 27 kwietnia - w czwartek o godz. 12.00 do Sali Kameralnej naszego Instytutu na promocję książki "STUDIA Z ŻYCIA MUZYCZNEGO REGIONU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO. TRADYCJA - WSPÓŁCZESNOŚĆ", pod redakcją naukową dr Ewy Parkity i prof. dr hab. WIKTORA ŁYJAKA.  --> O książce.
W programie artystycznym wystąpią studenci IEM: Anna Parkita, Marcelina Bidzińska, Patryk Celebański, Magdalena Chołuj, Karolina Gozdek, Karol Karpeta, Arkadiusz Solarz.
--> galeria

Podczas XXVI Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych Człowiek i jego środowisko, której organizatorem w dniach 20 – 21 kwietnia 2017 roku był Uniwersytet Jana Kochanowskiego – Ośrodek Nauki i Kultury Studenckiej, Anna Parkita zdobyła II Nagrodę za prezentację referatu: "Reminiscencje wojenne w sonatach fortepianowych Sergiusza Prokofiewa".
Nagrodę wręczył Jego Magnificencja Rektor UJK prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak.
Gratulujemy Nagrodzonej oraz Opiekunowi Koła Naukowego Muzyków, dr Magdalenie Florek

Zapraszamy 5 kwietnia 2017, o godz. 10.00 do Sali Kameralnej naszego Instytutu na wykład doktoranta MATEUSZA STRZELECKIEGO: "Specyfika barwy dźwięku w sonatach skrzypcowych na przykładzie sonat R. Schumanna i K. Rathausa" oraz na koncert w wykonaniu  MATEUSZA STRZELECKIEGO - skrzypce i ANDRZEJA ŚLĄZAKA - fortepian.
W program koncertu: R. Schumannn - I sonata na skrzypce i fortepian a-moll
K. Rathaus - I sonata na skrzypce i fortepian

Audycja muzyczna z prelekcją - 22.03.2017r. Wykonawcami byli uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach, a prelekcję wygłosił dr Marek Kawiorski. KONCERT MUZYCZNYCH ROZMAITOŚCI odbył się o godz.16:00 w sali koncertowej Instytutu Edukacji Muzycznej, ul. Mickiewicza 3

8 marca z okazji Dnia Kobiet odbędzie się koncert pt. DLA CIEBIE JEDYNA w wykonaniu studentów Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach. Zapraszamy w tym dniu do Auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach, ul. Gimnazjalna 1, o godz. 17:00. Oprócz koncertu Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny gwarantuje wiele ciekawych atrakcji.
--> galeria

"KOLĘDA PŁYNIE…" W WYKONANIU PIOTRA SITKOWSKIEGO Z ZESPOŁEM 30 STYCZNIA -  Mała Scena Kieleckiego Centrum Kultury
Usłyszeliśmy tradycyjne kolędy i pastorałki rozpisane na chór, kwartet smyczkowy i zespół muzyczny. Zabrzmiała i nuta tradycyjna, silnie zanurzona w naszej tradycji – ale i też nowoczesne, niekiedy zaskakujące, aranżacje. Ogromną zaletą koncertu jest jego muzyczne bogactwo połączone z młodzieńczą pasją wykonawców i charyzmą lidera zespołu, Piotra Sitkowskiego.

KONCERT ZALICZENIOWY studentów II stopnia Instytutu Edukacji Muzycznej, specjalność: śpiew estradowy. Studentów przygotowała mgr Lilia Kowalska.  Koncert odbył się w 26.01.2017, o godz. 18:00 w Rock Cafe STARMAN , Kielce, ul. Sienkiewicza 14
->galeria

Dnia 26.01.2017 obył się KONCERT NOWOROCZNY. Wystąpili studenci Instytutu Edukacji Muzycznej.
Przed koncertem Rektor prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak złożył gratulacje i wraz z prorektorem prof. zw. dr hab. Markiem Ruszkowskim wręczył stypendia ministra 14 studentom Uniwersytetu, spośród których troje pochodzi z Instytutu Edukacji Muzycznej:  Magdalena Chołuj,  Małgorzata Nakonieczna i Paulina Tarasińska.

 Plakat. Program. Galeria1. Galeria2.

22.01.2017r. o godz. 18.00 odbędzie sie Ekumeniczny KONCERT KOLĘD w Kościele Ewangelicko - Augsburskim przy ul. Sienkiewicza 1 w Kielcach.
Koncert został przygotowany wspólnie przez trzy chóry:
Chór Antidotum z Kielc - dyrygent Ewa Robak
Chór Parafii Prawosławnej im. Św. Mikołaja w Kielcach - dyrygent Rafał Bazanek
Chór Ewangelicki im. O. Kolberga z Radomia - dyrygent Katarzyna Rudkowska
Koncert odbędzie się w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Przewidziane jest wspólne kolędowanie z publicznością.
Serdecznie zapraszamy

Studenci Instytutu Edukacji Muzycznej wystąpili z wielkim sukcesem w dwóch spektaklach opery EUGENIUSZ ONIEGIN Piotra Czajkowskiego w reżyserii Ryszarda Cieśli, wystawionej na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie w dniach 20-21 stycznia 2017 roku. Chór przygotowany przez mgr Teresę Romańską towarzyszył solistom Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Orkiestrą Teatru Wielkiego - Opery Narodowej kierował Rafał Janiak. Owocna współpraca została doceniona i nagrodzona przez warszawską publiczność długimi owacjami na stojąco.

15.01.2017 o godz. 11.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej oglądnęliśmy interaktywne widowisko muzyczno-taneczne „BAL KRÓLOWEJ ZIMY". Najmłodsi widzowie znaleźli się w zaczarowanym świecie bajek, które tworzyły znane piosenki i scenki pochodzące m.in. z Kota w butach, Czerwonego Kapturka czy Śpiącej królewny. W powstałą w ten sposób nową bajkę wplecione zostały zagadnienia dotyczące zachowania dziecka w trudnych dla niego sytuacjach, takich jak: rozmowa z obcymi, bezpieczne korzystanie z internetu, przechodzenie przez jezdnię, zagubienie się w nieznanym miejscu, tolerancja wobec niepełnosprawnych czy stereotypowe oceny drugiej osoby. Wszystkie tak zarysowane problemy młodzi widzowie rozwiązywali wraz z aktorami.
STUDENCI INSTYTUTU EDUKACJI MUZYCZNEJ UJK - wykonawcy;
MONIKA KOLASA-HLADIKOVA scenariusz - muzyka, reżyseria;
HUBERT STACHURA - choreografia, reżyseria;
KATARZYNA ZIOŁOWICZ - scenografia, kostiumy;
JOANNA SZTEJNBIS-ZDYB - koordynacja;
PIOTR SITKOWSKI - aranżacja muzyczna;
JAKUB MATYS animacja

5 stycznia 2017 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej usłyszeliśmy koncert kolęd na chór i orkiestrę symfoniczną w opracowaniu MACIEJA MAŁECKIEGO, pt. „CICHA NOC”
Wystąpiły: CHÓR Instytutu Edukacji Muzycznej UJK i CHÓR KAMERALNY „FERMATA” przygotowane przez EWĘ ROBAK.
ORKIESTRĄ SYMFONICZNĄ FŚ zadyrygowała MONIKA WOLIŃSKA.

W dniu 15 XII 2016 roku w Przedszkolu Samorządowym nr 8 z oddziałami integracyjnymi w Kielcach odbył się koncert kolęd pt. „Przyniosły krasnoludki choinkę ubraną w nutki” w wykonaniu studentów III roku naszego Instytutu. W trakcie koncertu studenci zaprezentowali dzieciom instrumenty muzyczne, na których wykonywali kolędy. Zapoznali dzieci z ich nazwą, budową, brzmieniem, sposobem gry. Dzieci poznały flet poprzeczny, saksofon,  trąbkę, akordeon i instrument perkusyjny pod nazwą cajon (kahon) pochodzący z Afryki.

W czwartek 8 grudnia, koncertem jazzowym zakończyły się warsztaty poświęcone metodyce nauczania improwizacji, które poprowadził doświadczony gitarzysta - prof. Tommy Lakso z Uniwersytetu w Pitea. Odwiedził naszą uczelnię w ramach programu Erasmus +. Po warsztatach podkreślał otwartość i dociekliwość studentów Instytutu Edukacji Muzycznej. W koncercie wzięli udział uczestnicy warsztatów, a także adiunkt IEM dr Wojciech Lipiński - gitara, oraz Aleksandra Lipińska - śpiew.

Chór Instytutu Edukacji Muzycznej oraz Chór Happy People Band Instytutu Edukacji Muzycznej w dniu 20 listopada 2016r. uczestniczyły w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym CANTIO LODZIENSIS 2016 zdobywając:
w kategorii chóry akademickie - I nagroda dla Chóru Instytutu Edukacji Muzycznej
w kategorii muzyka gospel i rozrywkowa - II nagroda dla Chóru Happy People Band Instytutu Edukacji Muzycznej
Obydwa zespoły zostały przygotowane i poprowadzone przez dr Ewę Robak.
--> galeria

W dniu 19 listopada 2016, GODZ. 16:00 w auli rektoratu przy ul. Żeromskiego 5, w ramach IV ŚWIĘTOKRZYSKIEGO ZLOTU CHÓRÓW odbędą się warsztaty i koncert. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest "Ruch jako element wspomagający śpiew". Warsztaty przeznaczone są dla chórmistrzów i osób prowadzących zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne w województwie świętokrzyskim.
Organizatorzy, czyli Instytut Edukacji Muzycznej UJK, Stowarzyszenie Chór Kameralny Fermata, Stowarzyszenie „A nam się chce!” serdecznie zapraszają do udziału w warsztatach, jak również w koncercie. WSTĘP WOLNY.
Projekt współfinansowany jest przez Narodowe Forum Muzyki i Ministerstwo Kultury i Sztuki.
-->galeria

W przededniu narodowego święta zapraszamy na koncert, w programie którego znalazły się utwory kompozytorów polskich. pt. „ALBUM POLSKI”.

RENATA DROZD - sopran
EWA MARCINIEC - alt
HUBERT ZAPIÓR - baryton

CHÓR INSTYTUTU EDUKACJI MUZYCZNEJ UJK
EWA ROBAK - przygotowanie

ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JACEK ROGALA - dyrygent

W programie:

E. ELGAR Preludium symfoniczne Polonia op. 76
S. MONIUSZKO Pieśni: Pieśń wieczorna, Groźna dziewczyna,
Złota rybka i piosnka Broni Szemrze strumyk z opery Hrabina
T. BAIRD Cztery sonety miłosne do słów Williama Szekspira
K. SZYMANOWSKI Stabat Mater op. 53

10 listopada 2016, czwartek, g. 19:00, sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej
w Kielcach

W środę, 2 listopada Zarząd Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygnął kolejną edycję nagrody „Talenty Świętokrzyskie”. W gronie laureatów znalazły się studentki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Wśród nagrodzonych znalazła się studentka Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego UJK -  Instytutu Edukacji Muzycznej, laureatka wielu festiwali muzycznych, znana z programów „Bitwa na głosy” i „The Voice od Poland”, MAŁGORZATA NAKONIECZNA. Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymała m.in. stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz nagrodę „Talenty Świętokrzyskie”.


Z żalem przekazujemy społeczności akademickiej informację o tragicznej śmierci naszego studenta
Pana JAKUBA CHABY.Pogrzeb odbędzie się 21.10.2016 o godz. 14:00 w Parafii pw. św. Floriana i Wniebowzięcia NMP w Wąchocku.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Przyjaciołom.

Cześć Jego pamięci.

W piątkowy wieczór 14.10.2016 w kieleckiej Bazylice Katedralnej odbył się koncert "Krzyż i Orzeł" z okazji 1050 jubileuszem chrztu Polski.
Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły połączone chóry Instytutu Edukacji Muzycznej UJK oraz Fermaty. Muzyków poprowadziła swoją batutą dr Ewa Robak. Narratorem opowieści o dziejach chrześcijaństwa oraz jego początkach był znany aktor Jerzy Zelnik.
Za kompozycję muzyczną odpowiadał dr Paweł Łukowiec, który zasiadł również przy katedralnych organach. Jedna z solistek była prof. dr hab. Monika Kolasa-Hladikowa. Tekst opowieści o przyjęciu chrztu przez Mieszka I napisał ks. Tomasz Rusiecki. Wśród gości koncertu znalazł się ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Kieleckiej Jan Piotrowski, który objął wydarzenie swoim patronatem.
Zapraszamy na KONCERT DYPLOMOWY studentów II roku II stopnia, specjalność: prowadzenie zespołów muzycznych. Wystąpią: Diana Bąk, Samuel Borek, Marta Brzyszcz, Roch Dobrowolski, Anna Gogola, Magdalena Lasak, Aleksandra Leka, Natalia Gregorczyk, Joanna Grzegorczyk, Regina Pawlarczyk, Patryk Siekiera, Dawid Stokowski, Damian Szydłowski, Paweł Woliński, Agnieszka Wójcik oraz CHÓR Instytutu Edukacji Muzycznej przygotowany przez dr Ewę Robak i mgr Teresę Romańską. Akompaniują: mgr Sławomira Perczak, Łukasz Driański, Damian Szydłowski. Przygotowanie koncertu prof., dr hab. Janusz Król, dr Ewa Robak, mgr Teresa Romańska.
Koncert odbędzie się 22 czerwca oraz 23 czerwca 2016, godz. 17.00 w Auli Centrum Edukacji Artystycznej – CEART, ul. Krakowska 11
--> galeria

To już 51 Koncert Akademicki. Zapraszamy na KONCERT DYPLOMOWY studentów Instytutu Edukacji Muzycznej w Kielcach (specjalność: Śpiew Estradowy). Muzycznie towarzyszyć będzie na gitarze dr Wojciech Lipiński oraz studencki zespół instrumentalny w składzie: Piotr Sitkowski - instr. klawiszowe, Michał Berliński - gitara, Daniel Ksel - git. basowa, Kuba Chaba - perkusja.
W koncercie zaśpiewają studenci II i I roku studiów magisterskich: Diana Bąk, Marta Brzyszcz, Sylwia Gajek, Anna Gogola, Wacław Gogola, Daniel Ksel, Magdalena Lasak, Sylwia Pisarczyk, Patrycja Rutkowska, Sylwia Zelek, Sylwia Nenk, Natalia Gregorczyk, Beatrycze Urbańska, Małgorzata Galera, Michał Berliński, Paweł Woliński, Sławińska Sylwia, Lach Anna, Wojciech Armata, Natalia Dukat, Ewa Izdebska, Agnieszka Jakubowska, Sebastian Kalwat, Magdalena Leśniak, Majka Maziarz, Katarzyna Moskal, Małgorzata Nakonieczna, Adam Olesiński, Krzysztof Orkisz, Krzysztof Pawlik, Anna Sadok, Piotr Sitkowski, Wojciech Wieloch, Jakub Wojtasik, Maria Wrona.
Koncert odbędzie się w czwartek, 16 czerwca 2016r, o godz. 18:00 w "Czerwonym Fortepianie"
--> galeria

Zapraszamy 1 czerwca 2016, o godz. 10.00 i 12:00, Sala Widowiskowa WDK w Kielcach na spektakl muzyczny „ZBUNTOWANA ORKIESTRA”  w wykonaniu studentów w reżyserii Joanny Sztejnbis-Zdyb oraz Anny Grochulskiej, pracowników Instytutu Edukacji Muzycznej.

Wykonawcy: Paweł Woliński - kontrabas, Sylwia Sławińska - flet, Anna Gogola - wiolonczela, Maria Wrona - altówka, Emilia Michalska - trąbka, Katarzyna Moskal - klarnet, Agnieszka Jakubowska - fagot, Krzysztof Orkisz - puzon, Malwina Ozimska - waltornia, Anna Sadok - skrzypce, Paulina Cecot - talerze, Natalia Dukat - trójkąt, Adam Olesiński - bęben, Bartłomiej Bień - tuba, Krzysztof Pawlik - cymbały. Samuel Borek - dyrygent, Lidia Kutrzeba – narrator.

Zespół akompaniujący: Marta Brzyszcz, Urszula Traczyk, Marta Niedziela, Agnieszka Wójcik, Arkadiusz Solarz, Joanna Grzegorczyk, Natalia Gregorczyk, Piotr Sitkowski, Daniel Ksel, Michał Berliński, Jakub Chaba.

Joanny Sztejnbis-Zdyb - reżyseria, scenariusz
 Anna Grochulska - reżyseria, choreografia
 Piotr Sitkowski, Wojciech Armata - muzyka i aranżacja piosenek
 Wojciech Wieloch - muzyka
 Katarzyna Biniek, Wioletta Pruska, Maria Wrona, Wojciech Wieloch - teksty piosenek

Sukcesy studentów w ostatnim czasie!

Występ Małgorzaty Nakoniecznej (I nagroda), podczas Koncertu laureatów „Konkursu dobrej piosenki” 2016 – IX Festiwal im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie.
Grand Prix dla duetu Magdalena Chołuj i Arkadiusz Solarz, studentów Instytutu Edukacji Muzycznej, w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej (5 maja 2016 r.)oraz II nagroda dla Arkadiusza Solarza i III nagroda dla Magdaleny Chołuj w kategorii soliści.
Grand Prix dla Pani Magdaleny Chołuj, studentki I roku I stopnia w Instytucie Edukacji Muzycznej UJK, w XXV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Częstochowie (9 maja 2016 r.).

Dyrekcja, pracownicy i studenci Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach składają najserdeczniejsze gratulacje z okazji przyznania PANU PROF. DR HAB. JANUSZOWI KRÓLOWI tytułu doktora honoris causa Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu (Ukraina). Jesteśmy zaszczyceni faktem, iż mamy w naszym gronie tak wybitnego naukowca i artystę.


W dniach 14-16.03.2016 r. w sali koncertowej Collegium Copernicanum UKW w Bydgoszczy odbyło się Uniwersyteckie Forum Dyrygentów  Konfrontacje Młodych Chórmistrzów, w którym udział wzięła studentka IEM Magdalena Lasak, przygotowana przez doktor Ewę Robak. W tym ogólnopolskim konkursie dyrygenckim uczestnikami byli studenci kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z całej Polski (Uniwersytety: Kielce, Lublin. Olsztyn, Częstochowa, Słupsk, Cieszyn, Kalisz, Zielona Góra, Rzeszów). Odbyły się również warsztaty z zakresu emisji głosu (prof. Bogumiła Tarasiewicz – UZ Zielona Góra) oraz chorału gregoriańskiego (dr Michał Sławecki – Uniwersytet Muzyczny - Warszawa). W przedsięwzięciu uczestniczyły trzy chóry dziecięce z Bydgoszczy i Inowrocławia oraz dwa Chóry Akademickie (Politechnika Gdańska i UKW Bydgoszcz) – jako chóry do ćwiczeń.Studentka Magdalena Lasak z Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach otrzymała I nagrodę oraz nagrodę od obserwatorów konkursu, a także nagrodę dla najlepszego dyrygeta pracującego z chórem Politechniki Gdańskiej. Gratulujemy!
--> galeria

Zapraszamy w marcu do Filharmonii Świętokrzyskiej na wspaniałe koncerty. W trzech biorą udział nasi studenci i pracownicy Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach:

23 marca 2016, środa, g. 19.00 „MUZYKA NA WIELKANOC” - 40-LECIE PRACY ARTYSTYCZNEJ KANUSZA KRÓLA. W programie H. CZYŻ Canzona di barocco na orkiestrę smyczkową oraz L. CHERUBINI Requiem c-moll. Wystąpią Chóry Gaudeamus (Drohobycz-Ukraina) przygotowanie chóru Stepan Datsyuk, Chór Instytutu Edukacji Muzycznej przygotowany przez Ewę Robak oraz Orkiestra Symfoniczna FŚ pod dyrekcją Janusza Króla.
--> plakat

20 marca 2016, niedziela, godz. 11.00, sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach na spektakl muzyczny „ZBUNTOWANA ORKIESTRA” w wykonaniu studentów, w reżyserii Joanny Sztejnbis-Zdyb oraz Anny Grochulskiej, pracowników Instytutu Edukacji Muzycznej.
--> Galeria "Przerwa w próbach" ,  występ

11 marca 2016, piątek, g. 19.00 usłyszymy operę „EUGENIUSZA ONIEGINA” Piotra Czajkowskiego, w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie oraz Chóru Instytutu Edukacji Muzycznej przygotowanego przez Teresę Romańską. Orkiestrą Symfoniczną FŚ  zadyryguje Jacek Rogala.

22.02.2016 - Święto Uniwersytetu Muzycznego Fr. Chopina w Warszawie. Uroczystość wręczenia dyplomów uzyskania stopnia doktora w zakresie sztuki muzycznej.
GRATULUJEMY DR MARKOWI KAWIORSKIEMU wicedyrektorowi Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach.Pogrążeni w smutku żegnamy
śp.
Stanisława Sobasia
wieloletniego pracownika Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach

dr Ewie Parkicie
składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Dziekan Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego,
Dyrekcja, pracownicy, studenci i absolwenci
Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach

Rektor UJK prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak wraz z Prorektorem ds. Spraw Dydaktycznych i Studenckich prof. Januszem Królem wręczyli Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dziewięciorgu studentom naszej Uczelni. Wśród nich znalazła się Małgorzata Nakonieczna, studentka I roku II stopnia Instytutu Edukacji Muzycznej. GRATULUJEMY!

Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza na KONCERT NOWOROCZNY, w którym wystąpi Chór Instytutu Edukacji Muzycznej pod dyrekcją Ewy Robak oraz soliści:: Magdalena Chołuj, Magdalena Lasak, Małgorzata Nakonieczna,  Krzysztof Orkisz, Katarzyna Stanek, Paulina Tarasińska, Jakub Wojtasik, Paweł Woliński. Akompaniują: Wojciech Lipiński i Sebastian Kalwat. Prowadzenie: Janusz Król.
Koncert odbędzie się 28.01.15 (czwartek) o godzinie 12:00, w budynku CEART, ul. Krakowska 11
--> galeria

Dyrekcja Instytutu Edukacji Muzycznej wyraża podziękowanie studentom za zorganizowanie i udział w koncercie "Kolęda płynie..." w aranżacji Piotra Sitkowskiego, który odbył się 12.01.2016 w Filharmonii Świętokrzyskiej. Koncert promował nie tylko nasz Instytut, ale całą społeczność akademicką UJK

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na wyjątkowy KONCERT BOŻONARODZENIOWY pt. "KOLĘDA PŁYNIE...", na którym można będzie usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki w aranżacji studenta Piotra Sitkowskiego w wykonaniu 4-głosowego chóru, kwartetu smyczkowego i zespołu instrumentalnego. Mamy nadzieję, że nowatorskie interpretacje tych utworów – wzbogacone elementami jazzu, ballady, czy reggae, w wykonaniu współcześnie zharmonizowanego chóru – pozwolą Państwu na nowo odkryć ich niepowtarzalny charakter oraz na własnej skórze poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.
Koncert odbędzie się 12.01.2016, o godz. 18:30 w Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolbera w Kielcach

Zapraszamy na KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK, który odbędzie się 6 stycznia 2016 o godz. 13.00 w kościele - potocznie mówiąc "U Kapucynów" przy ulicy Warszawskiej. Bohaterami są głównie dzieci. Chór dziecięcy nazwany niegdyś "okazjonalnym" tworzony jest spontanicznie na potrzeby danego koncertu. Chór składa się z dzieci 4,5,6-letnich uczęszczających do różnych, głównie kieleckich  przedszkoli (w tym roku w liczbie 40 małych chórzystów) oraz z kilku młodych muzyków-uczniów szkoły muzycznej ubarwiających koncert grą na instrumentach. Dzieciom towarzyszą członkowie chórów: Kameralnego Fermata oraz Instytutu Edukacji Muzycznej UJK, dr Wojciech Lipiński na gitarze. Całość poprowadzi dr Ewa Robak.
Wstęp wolny

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
 przepełnionych miłością, wzajemnym zrozumieniem i pokojem
 oraz zrealizowania planów i spełnienia marzeń
 w nadchodzącym Nowym Roku
życzy
Rektor i Senat
Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w KielcachChoinka Biblioteki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach,
 Foto: Kamila Błaszkiewicz, Instytut Sztuk Pięknych UJK


Zapraszamy do oglądania koncertu kolęd w wykonaniu studentów Instytutu Edukacji Muzycznej wykonany podczas wigilii zorganizowanej przez Rektora UJK dla społeczności akademickiej.

Dyrekcja Instytutu Edukacji Muzycznej zaprasza pracowników na SPOTKANIE WIGILIJNE, które odbędzie się  16 grudnia 2015r. o godz. 13:30 w sali nr 2 przy ul. Mickiewicza

"Jeżeli... śpiewać to nie indywidualnie", a wspólnie, na 35. PIEŚNIOBRANIU z okazji 100.rocznicy urodzin JEREMIEGO PRZYBORY. Piosenki współtwórcy Kabaretu Starszych Panów zabrzmią w wykonaniu publiczności, którą wspierać będą ze sceny: Renata Drozd, Marcin Brykczyński, Marek Tercz, Lilia Kowalska, chóry: Antidotum, Fermata i soliści z tych zespołów, Wrzosy oraz studenci Instytutu Edukacji Muzycznej. Akompaniament zapewnią: Michał Kopeć i Lech Skawiński.

Zaprasza: Stowarzyszenie "A nam się chce!"

Miejsce: Pałac T. Zielińskiego, 11 grudnia 2015 r., godz. 18.00

W dniu 7 listopada 2013 w auli naszego Uniwersytetu, przy ul. Żeromskiego 5, rozpocznie się III ŚWIĘTOKRZYSKI  ZLOT CHÓRÓW. Warsztaty będą dotyczyły głównie pracy nad emisją i brzmieniem w zespole chóralnym. Zespołem warsztatowym będą dzieci z kieleckich szkół podstawowych w wieku 8 do 15 oraz dzieci z dziecięcych chórów ze Starachowic. Zajęcia z dziećmi poprowadzą kolejno Alicja Szeluga, znakomity chórmistrz poznańskiego chóru dziecięcego Skowronki oraz Bożena Magdalena Mrózek, dyrygent chóru Portamento, Kamerton i Diminuendo ze Starachowic. W II cz. odbędą się zajęcia z uczestnikami warsztatów, które poprowadzą Alicja Szeluga i Ewa Robak, pracownik Instytutu Edukacji Muzycznej, dyrygent chóru Fermata i Antidotum.   Zapraszamy o 17:00 na  KONCERT.


30 października 2015, o godz. 19:00 w Filharmonii Świętokrzyskiej odbył się BENEFIS ADAMA SŁAWIŃSKIEGO z udziałem studentów Instytutu Edukacji Muzycznej. Przygotowanie chóru dr Ewa Robak. W programie: A. Sławiński Polonez świętokrzyski, muzyka filmowa (Chłopi), piosenki z repertuaru M. Rodowicz, Łucji Prus, Kaliny Jędrusik, Teresy Tutinas, Krystyny Konarskiej, Symfonia Dokończona do słów Jeremiego Przybory.

26 października 2015r, w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, współpracownik Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, mgr KAROL ŚLUSARSKI, miał możliwość przedstawić autorską kompozycję orkiestrową „Second Nature”. Radość tym większa, iż utwór znalazł się w programie koncertu Rosario Giuliani – międzynarodowej klasy włoskiego saksofonisty, wykładowcy Conservatorio di Musica Santa Cecilia w Rzymie z Big Bandem Małopolskim, prowadzonym przez wykładowcę Akademii Muzycznej w Krakowie, dr hab. Ryszarda Krawczuka. Występ powszechnie cenionych wykonawców został znakomicie odebrany przez licznie zgromadzoną publiczność.

14.10.2015 o godz. 12:00 w CEART odbył się Koncert studentów Instytutu Edukacji Muzycznej z okazji Jubileuszu 40-lecia pracy naukowej PROF. ZW. DR. HAB. ANDRZEJA BAŁANDYNOWICZA. Wystąpili: Magdalena Cabaj, Łukasz Driański, Natalia Gregorczyk, Sebastian Kalwat, Iwona Młynarczyk, Marta Niedziel, Paulina Tarasińska, Urszula Traczyk, Jakub Wojtasik, Maria Wrona, Marcin Wróbel. Przygotowanie: dr Ewa Parkita i mgr Joanna Bilnicka

Muzeum Narodowe w Kielcach – Dawny Pałac Biskupów Krakowskich zaprasza w piątek 9 PAŹDZIERNIKA 2015 R., GODZ.18. na recital fortepianowy prof. MARKA MIZERY.  W programie muzyka Fryderyka Chopina.
WSTĘP WOLNY


22 WRZEŚNIA 2015r. ODSZEDŁ OD NAS
WIELOLETNI DYREKTOR INSTYTUTU EDUKACJI MUZYCZNEJ UJK W KIELCACH

prof. zw. MIROSŁAW NIZIURSKIKursy wyrównawcze dla rozpoczynających studia I stopnia -> szczegóły.

Zapraszamy na KONCERT DYPLOMOWY studentów II roku II stopnia Instytutu Edukacji Muzycznej,  specjalność:  Prowadzenie Zespołów Muzycznych. Przygotowanie: prof. Janusz Król i mgr Teresa Romańska. Koncert odbędzie się 24 czerwca 2015,  o godz. 13.30 w Auli Centrum Edukacji Artystycznej – CEART, ul. KRAKOWSKA 11
--> galeria

Z okazji 70 lat Filharmonii Świętokrzyskiej i 95 lat tradycji muzyki symfonicznej w Kielcach zapraszamy 18 lub 19 czerwca 2015r., o godz.19.00 do sala koncertowej. W programie „CARMINA BURANA” C. Orffa. Wystąpią: JOANNA WOŚ sopran, PIOTR KUSIEWICZ tenor, LESZEK SKRLA baryton oraz chóry: CHÓR INSTYTUTU EDUKACJI MUZYCZNEJ UJK - przygotowanie chóru - TERESA ROMAŃSKA i MONIKA KOZAK-WOJCIECHOWSKA, AKADEMICKI CHÓR POLITECHNIKI LUBELSKIEJ - przygotowanie chóru - ELŻBIETA KRZEMIŃSKA, CHÓR POLITECHNIKI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ i CHÓR DZIECIĘCY ZPSM w KIELCACH przygotowanie chórów - MAŁGORZATA BANASIŃSKA-BARSZCZ. Orkiestrą Symfoniczną FŚ zadyryguje JACEK ROGALA.
--> galeria

Zapraszamy 14.06 2015 o godz. 19:00 do Parafii Św. Józefa Robotnika w Kielcach, ul. Turystyczna 3, na KONCERT STUDENTÓW KLASY ORGANÓW DR KAROLA GOŁĘBIOWSKIEGO. W programie utwory: J. Alaina, J. S. Bacha, C. Francka, O. Messiaena, M. Regera, M. Sawy i in.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z gitarzystą, PROF. JULIUSEM KURAUSKASEM z Uniwersytetu w Kłajpedzie na Litwie. Występ odbędzie się 07.05.15 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w sali nr 2.
--> galeria

26 marca 2015, czwartek, g. 18.30 i 27 marca 2015, piątek, g. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi CHÓR INSTYTUTU EDUKACJI MUZYCZNEJ w koncercie pt.: „MUZYKA FILMOWA ENNIO MORRICONE”. Przygotowanie chóru Teresa Romańska. Orkiestrą symfoniczną dyryguje Jan Walczyński

Serdecznie zapraszamy na promocję  książki Joanny Sztejnbis-Zdyb pt.: "GAZETA KIELECKA" W ROLI OBSERWATORA LOKALNEGO ŻYCIA MUZYCZNEGO W LATACH 1870 - 1939, która odbędzie się 23 marca o godz. 15:30 w Pałacu Biskupim. W części artystycznej wystąpią studenci IEM:  Małgorzata Nakonieczna, Ewa Jeske, Dominik Skrzyniarz, Łukasz Driański  oraz Orkiestra smyczkowa "Camerata Scholarum" i Kwartek smyczkowy "Giocoso" pod dyrekcją Wojciecha Zdyba.

Zapraszamy na operę W. A. Mozarta WESELE FIGARA w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz chóru Naszego Instytutu. Przedstawienie odbędzie się 27 lutego 2015r. o godz. 19:00 w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Instytut Edukacji Muzycznej UJK we współpracy z Domem Kultury "Zameczek" w Kielcach zapraszają na KONCERT KARNAWAŁOWY. Przygotowanie studentów: mgr Dariusz Perczak i mgr Lilia Kowalska.  Akompaniują: dr Aleksandra Wieloch, Tomasz Grzybowski, Łukasz Driański, Wacław Gogola.
Koncert odbędzie się 10.02.2015r, o godz. 13:00 w sali koncertowej DK. „Zameczek”, ul. Słowackiego 23 w Kielcach.

KONCERT KOLĘD w aranżacji studenta Piotra Sitkowskiego z udziałem studentów IEM, odbył się  31.01.2015, o godz. 17:00 w Opactwie Cystersów, Kościele Przyklasztornym P. W. Wniebowzięcia NMP Św. Floriana w Wąchocku.
 --> galeria.

R E K T O R
UNIWERSYTETU JANA KOCHANOWSKIEGO W KIELCACH
zaprasza na
Noworoczny Koncert Akademicki
wystąpią: pracownicy i studenci Instytutu Edukacji Muzycznej.
Przygotowanie: Teresa Romańska, Lila Kowalska, Dariusz Perczak, Akompaniament: Tomasz Grzybowski, Łukasz Driański, Wacław Gogola
W PROGRAMIE : KOLĘDY I STANDARDY MUZYKI ROZRYWKOWEJ
Koncert  odbędzie się 29.01.15 (czwartek) o godzinie 12.00  w CEART, ul. Krakowska 11
Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy 27.01.2015, o godz. 12:30, w sali nr 2 na POPIS studentów klasy akordeonu i zespołu akordeonowego prof. zw. dr hab. JERZEGO MĄDRAWSKIEGO.

Wykład otwarty PROF. DR HAB. MARKA MIZERY – „Sonata fortepianowa w twórczości Beethovena, Brahmsa i Prokofiewa” odbył się 22.01.2015r.o godz. 11:oo w sali kameralnej Naszego Instytutu

SPOTKANIE WIGILIJNE
SPOTKANIE WIGILIJNE DLA PRACOWNIKÓW  INSTYTUTU odbędzie się 16.12.2014 o godz. 13:00

SPOTKANIE OPŁATKOWE
Rektor i Senat Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach serdecznie zaprasza na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się 18 grudnia  (czwartek) o godzinie 13:30 w Sali Kolumnowej Rektoratu przy ulicy Żeromskiego 5

KONCERT MIKOŁAJKOWY
Serdecznie zapraszamy na Koncert dla dzieci - pacjentów Szpitala Onkologicznego w Kielcach. Koncert z udziałem studentów II i III r/Ist. odbędzie się 10.12.2014 o godz. 14:00 w Szpitalu Onkologicznym w Kielcach przy ul. Artwińskiego 3. Przygotowanie mgr Joanna Bilnicka.

Z okazji Dnia Świętej Cecylii - patronki muzyki zapraszamy na KONCERT ORGANOWY w wykonaniu WIKTORA ŁYJAKA.  Współwykonawca - Karol Gołębiowski. Koncert odbędzie się  20 XI 2014 o godz. 18:45 w Sanktuarium Św. Józefa w Kielcach, ul. Turystyczna 3 

WARSZTATY ORGANOWE
12.11.2014 (środa) o godz. 12:00 w Parafii Wniebowstąpienia NMP we Włoszczowie odbędą sie WARSZTATY ORGANOWE prowadzone przez DR KAROLA GOŁĘBIOWSKIEGO. Serdecznie zapraszamy

ORATORIUM O MIŁOSIERDZIU PT. "ŚWIĘTA PRZY TOBIE CHWILA"
Dnia 25.10.14 o godz. 19.00. w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej odbyło się prawykonanie ORATORIUM O MIŁOSIERDZIU  "ŚWIĘTA PRZY TOBIE CHWILA" na głosy, chór i orkiestrę symfoniczną. Oratorium składa się z 12 utworów poetyckich w klamrze hymnicznej prologu i epilogu wysławiającego Matkę Bożą. Dzieło skomponował Paweł Łukowiec, libretto napisał Henryk Jachimowski. Partie solowe: Olga Szomańska, Marcin Jajkiewicz, Marzena Trzebińska i Andrzej Gumiela - saksofon, partie chóralne: Chór IEM UJK w Kielcach, chór kameralny Fermata oraz Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Jacka Rogali. Przygotowanie chórów: Ewa Robak.

---> galeria

 Prof. zw. Jerzemu Mądrawskiemu
 Wyrazy szczerego i głębokiego współczucia
z powodu śmierci
Mamy
 składają pracownicy
Instytutu Edukacji Muzycznej

Nie mogło zabraknąć nas na inauguracji pierwszej edycji UNIWERSYTETU DZIECIĘCEGO JANA KOCHANOWSKIEGO, która odbyła się 18.10.2014 w CEART. Nasz chór odśpiewał Gaudeamus i Gaude Mater, a Ewa Jeske, Kasia Biniek i Krzyś Barwiński zaśpiewali piosenki z bajki "Zbuntowana orkiestra". Po rozdaniu dzieciom indeksów wszyscy pojechaliśmy do Podzamcza Chęcińskiego do Centrum Nauki.

WARSZTATY ARTYSTYCZNO-NAUKOWE
Serdecznie zapraszamy 15.10.2014 (środa) o godz. 16:00 do Auli UJK, ul. Żeromskiego 5  NA WARSZTATY ARTYSTYCZNO-NAUKOWE: "MUZYKA ODPOWIEDZIĄ NA PRZEMOC",  połączone z KONCERTEM STEVENA KINDLERA  na 9 STRUNOWYCH SKRZYPCACH. Ogólna nazwa projektu to "MY MUSIC FOR PEACE" . Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez miasto Kielce, naszą Uczelnię UJK oraz Fundację "BORYNA"- Centrum Terapii Dźwiękiem i Muzyką.

2 października br. miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/2015. Na naszym Uniwersytecie rozpoczęło go ponad 15 tysięcy studentów. Także po raz 46 zabrzmiał Gaudeamus, a w poczet studentów UJK przyjęto ponad 4660 kandydatów.

Serdecznie zapraszamy na KONCERT STUDENTÓW KLASY ORGANÓW DR KAROLA GOŁĘBIOWSKIEGO, który odbędzie się 27.06.2014r., o godz. 19.00 w Kościele Św. Józefa Robotnika, ul. Turystyczna w Kielcach.  W programie utwory między innymi: J. S. Bacha, C. Francka, M. Regera , F. Mendelssohna, L. Vierne, F. Liszta.

plakat

To już 46 KONCERT AKADEMICKI!
25 czerwca 2014r.  o godz. 14:30 w auli Centrum Edukacji Artystycznej – CEART, ul. Krakowska 11 odbędzie się KONCERT DYPLOMOWY STUDENTÓW IIr/II stopnia Instytutu Edukacji Muzycznej, specjalność: Prowadzenie Zespołów Muzycznych. Przygotowanie koncertu prof. Janusz Król, prof. Marek Głowacki, dr Jacek Rogala, dr Ewa Robak, mgr Teresa Romańska.  Serdecznie zapraszamy.Zapraszamy na POPISY STUDENTÓW Instytutu Edukacji Muzycznej.

plakat

Bajka muzyczna
Studenci Instytutu Edukacji Muzycznej zapraszają 10 czerwca 2014r o godz. 16:00 do auli UJK, ul. Żeromskiego 5 na bajkę muzyczną pt. ZBUNTOWANA ORKIESTRA w reżyserii Joanny Sztejnbis-Zdyb i Anny Grochulskiej.  

galeria  plakat

Recital fortepianowy KYEONG YEON SEO i ANNY PARKITY
Zapraszamy 2.06.2014, o godz. 11:30 (sala kameralna IEM, ul. Mickiewicza 3) na recital fortepianowy KYEONG YEON SEO - pianistki z Korei Południowej, która pracuje pod kierunkiem prof. Marka Mizery oraz studentki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy ANNY PARKITY.

plakat

POPIS STUDENTÓW
2.06.2014 (poniedziałek), o godz. 10:30 odbędzie się POPIS STUDENTÓW klasy fortepianu prof. Marka Mizery.  Serdecznie zapraszamy

plakat

45 KONCERT AKADEMICKI
W ramach KONCERTÓW AKADEMICKICH zapraszamy na spotkanie z kompozytorem Edwardem Sielickim, profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, który przedstawi: GŁÓWNE NURTY ESTETYCZNE I STYLISTYCZNE MUZYKI POLSKIEJ SCHYŁKU XX i POCZĄTKU XXI WIEKU. Utwory E. Sielickiego i S. Prokofiewa wykona prof. UJK Marek Mizera.
Zapraszamy - 27.05.2014 (wtorek), godz. 17.00, Aula Rektoratu, ul. Żeromskiego 5.


Wykład otwarty
Zapraszamy 30 kwietnia 2014r. (środa), o godz.10:00, sala nr 2 Instytutu Edukacji Muzycznej na wykład otwarty prof. dr hab. Marka Głowackiego na temat: "MUZYCZNE AFEKTY W ORATORIUM BAROKOWYM"


ODA DO RADOŚCI - UROCZYSTY KONCERT Z OKAZJI DZIESIĘCIOLECIA POLSKI W UE
Usłyszeliśmy IX Symfonię L. van Beethovena z udziałem Solistów, Chóru Instytutu Edukacji Muzycznej przygotowanego przez mgr Teresę Romańską i Orkiestry Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcja Jacka Rogali. Koncert odbył się 25 kwietnia 2014r.  galeria

Wykład otwarty
Zapraszamy 24.04.2014r. (czwartek),  o godz. 10:30. W sali nr 2 Instytutu Edukacji Muzycznej odbędzie się wykład otwarty dr hab. Marka Głowackiego pt. FIGURY RETORYCZNE W PASJI WG ŚW. JANA BWV 245  J. S. BACHA

WIOSENNY KONCERT
w wykonaniu studentów IEM: Olga Antas, Marta Brzyszcz, Iwona Młynarczyk, Marta Śliwa, Sylwia Zelek, Krzysztof Orkisz, Piotr Sitkowski
przygotowanie: dr Ewa Parkita i mgr Joanna Bilnicka
Koncert odbędzie się 9 kwietnia 2014 o godz. 15:00
w ŚWIĘTOKRZYSKIM CENTRUM ONKOLOGII - ODDZIAŁ DZIECIĘCY w Kielcach, ul. Artwińskiego 3

PRZYBYWAJ WIOSNO
Koncert w wykonaniu studentów IEM: Olga Antas, Marta Brzyszcz, Iwona Młynarczyk, Marta Śliwa, Sylwia Zelek, Krzysztof Orkisz, Piotr Sitkowski,
przygotowanych przez dr Ewę Parkitę i mgr Joannę Bilnicką
Odbędzie się 9 kwietnia 2014, o godz. 12:30 w WOJEWÓDZKIM SPECJALISTYCZNYM SZPITALU DZIECIĘCYM im. WŁ. BUSZKOWSKIEGO w Kielcach, ul. Langiewicza 2

Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty prof. dr. hab. WIKTORA ŁYJAKA nt. MUZYCZNA PRZESZŁOŚĆ REGIONU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO", który odbędzie się 3 kwietnia 2014 o godz. 12:00 w sali nr 2 IEM

14.03.2014 STUDENCI INSTYTUTU EDUKACJI MUZYCZNEJ UJK W KIELCACH, PRZYGOTOWANI PRZEZ MGR TERESĘ ROMAŃSKĄ WZIĘLI UDZIAŁ W OPERZE W. A. MOZARTA "DON GIOVANNI".  TOWARZYSZYLI SOLISTOM-STUDENTOM UNIWERSYTETU MUZYCZNEGO FRYDERYKA CHOPINA W WARSZAWIE. ORKIESTRĄ FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ DYRYGOWAŁ JACEK ROGALA

plakat  galeria

Harmonogram spotkań naukowych dla pracowników naukowo - dydaktycznych Instytutu Edukacji Muzycznej w semestrze letnim r. ak. 2013/2014

Sukces artystyczny studentów IEM: Mikołaja Janowskiego i Huberta Drążka. Debiutancka płyta Studium Instrumentów Etnicznych pt. "Tu nie ma miejsca na strach"

Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza na uroczyste wręczenie stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego studentom UJK oraz na KONCERT NOWOROCZNY studentów Instytutu Edukacji Muzycznej. Uroczystość odbędzie sie 29 stycznia (środa) 2014r., o godz. 13:00 w Centrum Edukacji Artystycznej ul. Krakowska 11

Serdecznie zapraszamy na POPISY STUDENTÓW Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach

ORGANIZACJA PRACY DZIEKANATÓW 
Pokój 1 - studenci studiów pierwszego stopnia (stacjonarni i niestacjonarni)
Pokój 6 - studenci studiów drugiego stopnia, doktoranci i słuchacze studiów podyplomowych i kursów
Informacje i druki -> link
 
GODZINY PRACY DZIEKANATÓW (pok. 1, pok. 5, pok. 6):
Poniedziałek         - NIECZYNNY
Wtorek                   - 10.00- 14.00
Środa                     - 10.00- 14.00
Czwartek                - 10.00- 14.00
Piątek                    - 11.00- 15.00
Sobota                   -  8.00- 12.00 (w czasie zjazdów studiów niestacjonarnych)

Zapraszamy na KONCERT DYPLOMOWY studentów Instytutu Edukacji Muzycznej, który odbędzie się 26 czerwca 2013 r. o godz. 12.00 w Auli Centrum Edukacji Artystycznej – CEART ul. Krakowska 11. Wstęp wolny

Zapraszamy serdecznie na POPISY STUDENTÓW Instytutu Edukacji Muzycznej - więcej.

Zapraszamy ma KONCERT DYPLOMOWY studentów II r. II st/ ze specjalności ŚPIEW ESTRADOWY, który odbędzie się 12.06.2013 o godz. 15:00.
Natomiast o godz. 14:00 odbędzie się koncert studentów I r. II st. klas INTERPRETACJI PIOSENKI dr Moniki Kolasy-Hladikovej i mgr Lilii Kowalskiej.

Oba koncerty odbędą się w Domu Środowisk Twórczych - Pałacyk Zielińskiego, Kielce, ul. Zamkowa 5

Zapraszamy na koncert studentów klasy organów dr Karola Gołębiowskiego. Koncert odbędzie sie 15.06.2013r. (sobota) o godz. 18:45 w Parafii Św. Józefa Robotnika, Kielce, ul. Turystyczna 3

Serdecznie zapraszamy w ramach warsztatów pianistycznych na recital fortepianowy Kyeong Yeon Seo z Korei Południowej, która pracuje pod kierunkiem prof. marka Mizery. Koncert odbędzie się 27 maja br, o godz. 11:00 w Sali Kameralnej Instytutu.

W dniach 19-20 kwietnia 2013 r. Instytut Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach był współorganizatorem V Ogólnopolskiej Konferencji Nauczycieli Muzyki, która odbyła się w Kielcach - więcej.

Serdecznie zapraszamy studentów i wykładowców na warsztaty prowadzone przez holenderskich pedagogów, które odbędą się 18 kwietnia  (czwartek) 2013r. w godzinach 13:00 – 16:00 w sali baletowej (na parterze) Wojewódzkiego Domu Kultury przy ul. Ks. P. Ściegiennego w Kielcach.

Koncert "Oratorium Mesjasz" - Filharmonia Świętokrzyska dnia 05.04.13 /piątek/ o godzinie 19.00.
W koncercie tym bierze udział chór IEM, przygotowanie chóru - mgr Teresa Romańska - galeria

Zapraszamy na warsztaty pianistyczne prowadzone przez Andrija Dragana (Ukraina), absolwenta Akademii Muzycznej w Bazylei w Szwajcarii,
które odbędą się 4 kwietnia 2013r. o godz. 1200, w Sali Koncertowej Instytutu Edukacji Muzycznej - galeria

Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza na KONCERT NOWOROCZNY studentów i pracowników Instytutu Edukacji Muzycznej. Koncert odbędzie sie 24 stycznia (czwartek) 2013r., o godz. 15:00 w Uniwersyteckim Centrum Edukacji Artystycznej ul. Krakowska 11

Instytut Edukacji Muzycznej zaprasza na koncert kolęd i pastorałek Noworoczne Muzykowanie 16.01.2012

Instytut Edukacji Muzycznej zaprasza na Świąteczne Muzykowanie 18.12.2012

KONCERT KAMERALNY  29. 11. 2012r. o godz. 18:00
VIO-DION DUO 
w programie: A. Piazzolla, A. Corelli, M. de Falla, B. Bartok, S. Kaczorowski

Aula Uniwersytetu, ul. Żeromskiego 5
plakat  program

Kwestionariusz dla absolwentów
--> więcej

Nominacja profesorska Nominacja profesorska
Prof. Jerzy Mądrawski z Instytutu Edukacji Muzycznej otrzymał z rąk Prezydenta RP nominację profesorską w dziedzinie sztuki muzyczne. Gratulujemy!KONCERTY DYPLOMOWE
13.06.2012r.o godz. 10.30 -> plakat
Wystąpią: studenci I roku II stopnia
W programie piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej.
13.06.2012r. godz. 11.30 -> plakat
Wystąpią: studenci II roku II stopnia
W programie piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej, piosenki z musicali, standardy jazzowe.
19.06.2012r. o godz. 16.00 -> plakat
Wystąpią: studenci II roku II stopnia
Chór Instytutu Edukacji Muzycznej
W programie utwory: W. A. Mozarta, A. Dvoraka, E Griega, G. B. Pergolesiego, St. Dobrogosza, A. L. Webbera, J. Świdra, S. Mokranjaca, R. Marchewczyka, K. Gołębiowskiego
Koncerty odbędą się w Auli Centrum Edukacji Artystycznej (CEART) Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ul. Krakowska 11
Wstęp wolny

I miejsce
Z radością informujemy, iż  Sylwia Zelek  - studentka Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach  zajęła I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca  "Majowa Nutka" w Częstochowie.

I nagroda dla Chóru Kameralnego Fermata w kategorii chóry kameralne.
Nagroda Jury dla Dyrygenta Ewy Robak podczas XXI Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Adwentowej  i Bożonarodzeniowej imienia Petera Ebena w Pradze.

Zapraszamy studentów na projekcję filmu dokumentalnego 13.12.2011, godz. 11:00, sala nr 2 IEM.

Wyróżnienie dla chóru FERMATA prowadzonego przez dr Ewę Robak - adiunkta w IEM.


KOLEJNY  SUKCES  STUDENTÓW INSTYTUTU EDUKACJI MUZYCZNEJ !!!
W dniu 9 kwietnia 2011 r. studencki zespół instrumentalny <<ŚLAWSKI  TRIO>> w składzie: Grzegorz Jamróz, Adam Ślawski, Jarosław Mrożek, zdobył I miejsce w kategorii „INTRUMENTALIŚCI” na XIII  Kieleckim  Festiwalu  „Scena dla ciebie” w Kielcach.

29 kwietnia 2011 w Kościele Św. Józefa w Kielcach o godz. 19.00  odbędzie się koncert z okazji 35-lecia pracy artystycznej Janusza Króla.
Występują: Małgorzata Rodek – sopran, Katarzyna Krzyżanowska - alt, Aleksander Kunach – tenor, Artut Janda – bas.
Chór „Gaudeamus” Uniwersytetu  Pedagogicznego im. Iwana Franka w Drohobyczu /Ukraina/ - S. Datsyuk – przyg. Chóru,
Chór Instytutu Edukacji Muzycznej UJK ,T. Romańska – przyg. chóru, M. Kozak – współpraca.
Orkiestra Symfoniczna FŚ , Janusz Król - dyrygent.
W programie : J. Haydn  - Msza B-dur Theresienmesse

14 kwietnia 2011 o godz. 16.30 w Instytucie  Edukacji Muzycznej  odbędzie się spotkanie z kompozytorem Sławomirem Czarneckim. Temat spotkania „Tradycja a modernizm”.

7 kwietnia  2011 o godz. 18.30  w KCK – za stalową kurtyną odbyło się spotkanie z Małgorzatą Gąsiorowską, autorka monografii PWM „Kisielewski”. W programie m.in. felietony i muzyka Kisiela w wykonaniu prof. Marka Mizery pracownika Instytutu Edukacji Muzycznej.

XIX Świętokrzyskie Dni Muzyki
24 marca 2011 odbyło się spotkanie z kompozytorką Lidią Zielińską,  profesorem Akademii Muzycznej w Poznaniu na temat : Słyszenie Przestrzeni Zaproszenie na bezpłatne kursy przygotowawcze na studia
Instytut Edukacji Muzycznej organizuje bezpłatne kursy przygotowawcze na studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, ze specjalnościami: śpiew estradowy, muzyka kościelna, prowadzenie zespołów muzycznych w dniach: 5.III.2011, 19.III.2011, 2.IV.2011, 16.IV.2011, 21.V.2011, 4.VI.2011 i 18.VI.2011. Dołacz do nas w dowolnym z podanych terminów.


I nagroda Chóru IEM
Z radością informujemy, iż 16 listopada 2008 roku na XI Łódzkim Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis Chór Fermata pod dyrekcją dr Ewy Robak z Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach otrzymał I nagrodę.

SUKCES KOMPOZYTORA 
Podczas III edycji konkursu kompozytorskiego, odbywającego się w ramach Festiwalu Współczesnej Muzyki Dziecięcej  i Młodzieżowej Srebrna Szybka w Krakowie asystent IEM UJK w Kielcach mgr Paweł Łukowiec za kompozycje „Passimofon” na fortepian otrzymał I miejsce. Uroczyste wręczenie nagród wraz z koncertem nagrodzonych utworów odbędzie się 29 stycznia 2009 r. w Krakowie.


Koncert
Zapraszamy na KONCERT MUZYKI SAKRALNEJ pod dyrekcją Janusza Króla, który odbędzie się w kościele św. Józefa Robotnika przy ul. Turystycznej w Kielcach, 31 października 2008 roku o godz. 19.00 W programie: W.A.Mozart – Requiem d-moll KV 625
Wstęp wolny
plakat -->


Kolejny sukces Chóru IEM UJK
Październik 2008 – platynowa płyta za współudział w wykonaniu Oratorium Bartłomieja Gliniaka i Zbigniewa Książka „Siedem pieśni Marii”

więcej-->


Sukcesy Chóru IEM
Diamentowa i platynowa płyta za współudział w wykonaniu oratoriów Piotra Rubika i Zbigniewa Książka: "Tu es Petrus", "Psałterz wrześniowy", "Świętokrzyska Golgota". [...]   

więcej-->
   


Już wkrótce nowe koncerty
Chór IEM pod dyrekcją prof. Janusza Króla przygotowuje się do kolejnych występów. W repertuarze znajdzie się Exoddus W. Kilara oraz Msza "Koronacyjna" W. A. Mozarta